Bağımsız Oyun Yapılmış Güzel Senaryolar

Bağımsız Oyun Yapılmış Güzel Senaryolar Bağımsız oyun yapımcısı demek öncelikle bir şirkete veya kuruma bağlı olmadan kendi başına veya bir ekiple birlikte özgürce istediği türde oyun yazan kişi demektir. Bu iş için güzel senaryolar kullanılmıştır ve Türkiye’de de güzel örnekleri vardır. Korku, macera vb. türde projeler kodlanarak piyasaya sürülmüştür.

Bağımsız Oyun Yapılmış Güzel Senaryolar

Senaryolar

1)Bir adam ölümcül bir hastalığa yakalanır, adam doktora gittiğinde ise son bir kaç ayı kaldığını anlar.

Sevdiği ve onu seven kadın ile birlikte tüm nefret ettikleri, onlara zarar veren ve onları kıran insanları öldürmek için yola çıkarlar.

2)Bir adam/kadın küçüklüğünde annesini döven babasını öldürdükten sonra 10 yıl kadar hapis almıştır. Çıktığında ise annesinin öldüğünü duyar ve artık kaybetme korkusu olmayan kadın/adam şu ana kadar edindiği tüm düşmanlarını tek tek yakalar ve işkence ederek öldürür.

Bu yazdığım senaryolar bir oyuna dönüştürülmesi zor senaryolar fakat burada benim yazdığım senaryolar değil sizin içinizden gelen senaryolar daha güzel olur. İçten gelen senaryo sizin senaryonuz hem size hem de özgün olduğu için oynayan insanları daha çok içine çeker.

Kullanılmış Senaryolar

1)Yıl boyunca evden uzakta olan ve evine döndüğünde ailesini bulamayan bir karakteri canlandıran oyun olan “GONE HOME” bir bulmaca ve gizem oyunudur.

2)Kaybolan kız kardeşini arayan isimsiz bir karakterin macerasını konu alan “limbo” oyunu gerçekten başarılı örnekler arasında.

Bu iki oyun cidden güzel bir bağımsız oyun örneğidir. Bağımsız oyun sektörü arasında olmak istiyorsanız hem hikayesi olmalı, hem karakterler hikayeye uygun olmalı, hem de gereksiz karakter kullanılmamalıdır. Karakterler olsa bile hikayeyi bozmayacak şekilde geçiş sahneleri için kullanılabilir. Grafikler güzel olmalı ama eğer imkanınız yoksa grafikleri çok iyi olmayabilir. 2D oyun yapsanız bile tutabilir.

Buna örnek olarak bağımsız olmasa bile 2D grafikleri piksellerden oluşan ama hikayesi sayesinde çok oynanan oyun “KİNDERGARTEN” oyunu örnek gösterilebilir. Bu oyun hikayesi sayesine çok fazla internet video yayıncısı tarafından videolara konu olmuş başarılı bir oyundur. Oyunun senaryosu ise bir çocuğun anaokuluna başlaması ile farklı öğrencilerin görevlerini yaparak bulmacaları çözmesi ile müdürün sırrını ortaya çıkarması ile bitiyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

  1. Bağımsız Oyun Yapılmış Güzel Senaryolar Bağımsız Oyun Yapılmış Güzel Senaryolar için yorumda bulun

    Bağımsız Oyun Yapılmış Güzel Senaryolar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bağımsız Oyun Yapılmış Güzel Senaryolar için ilk yorumu yapabilirsin.