Göz Makyajı Teknikleri

Göz Makyajı Teknikleri

Günlük hayatta bayanların makyaj konusunda bildiği yanlışlar nedeniyle güzel olmak isterken daha kötü görünebildiklerini biliyoruz. Birgün sizi güzel gösteren makyaj diğer gün farklı olabiliyor. Doğru yapılacak sade bir makyaj ile çok çekici ve güzel görünebilirsiniz.

Göz Makyajı Teknikleri

O gün giymiş olduğunu kıyafetlerden tutunda, takılarınıza kadar renk uyumu sağlayacak bir makyaj seçmelisiniz. Bir bayanı çekici ve güzel kılabilecek en önemli nokta gözlerdir. Göz makyajı, kişinin göz rengi, göz büyüklüğü ve diğer unsurlarla uyum içinde olacak şekilde yapılması, o bayanın hiç beklenmediği kadar etkileyici bakışlara sahip olmasını sağlayabilir.

Küçük gözler için göz makyajı yaparken iki farklı renk seçebilirsiniz. Örneğin; kapalı tonda olan bir renk ve açık tonlara sahip bir renk seçin. Üst göz kapaklarınıza açık tonlarda olan farı uygulayın, gözün orta kısmının hemen kenarına beyaz renk far sürün. Göz çukurunun üzerine koyu tonlarda far uygulayın, dışa doğru hafifçe dağıtın.
Saç renginiz, kıyafetiniz ve takılarınıza göre göz makyajını biraz daha arttırabilir yada daha sadece hale getirebilirsiniz.

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Büyük gözler için göz makyajı yapmak biraz daha zor olabiliyor. Ancak, gözler daha büyük olduğundan yapılan göz makyajı doğru şekilde uygulanırsa çok daha etkileyici bakışlar ortaya çıkabiliyor. Öncelikle üç adet birbirine benzeyen renklerde far seçimi yapın. Renkler sırasıyla açık, orta ve kapalı tonlarda olmalı. Koyu renk farı alt kirpiklerinize uygulayın. Aynı rengi üst kirpiklerinizede uygulayın ve birleşme noktalarını uzun bir çizgi ile tamamlayın. Açık koyu renkli farı üst göz kapaklarına hafifçe uygulayın. Orta koyulukta olan farı gözünüzün çukurlarına ve kirpik birleşme noktalarına uygulayarak gölge yapın. Son olarak krpiklerinizi kıvırıp, iki kat rimel sürün.

Göz Makyajı Püf Noktaları

Benim favorim olan dumanlı göz makyajı bayanları çok güzel, gizemli ve güçlü gösteren bir majyaj türüdür. Göz Makyajı Teknikleri Dumanlı göz makyajının püf noktalarına değinelim. Far kullanmadan önce primer adıyla bilinen yağsız bir baz uygulanmalıdır. Bunun nedeni gün içinde göz kapaklarının yağlanarak farın bozulmasına engellemektir.

göz makyajı nasıl temizlenir

Göz kalemiyle birlikte üst göz kapağınızın orta kısmından başlayarak, orta büyüklükte göz bitimine kadar kalem çekin. (isteğe göre biraz kalın olabilir). Aynı şekilde göz kalemini alt kirpiklerede uygulayın. Uygulamış olduğunuz çizgiyi hafifçe dağıtarak yayın. Kirpikleri maskara ile tekrar boyayın ve rimelleyin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

  1. Göz Makyajı Teknikleri Göz Makyajı Teknikleri için yorumda bulun

    Göz Makyajı Teknikleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Göz Makyajı Teknikleri için ilk yorumu yapabilirsin.