Hizmetlerin En Kötü Yapıldığı Sektörler

Hizmetlerin En Kötü Yapıldığı Sektörler İnsanlar, gittikleri her yerde kaliteli, sağlıklı ve güler yüzlü bir hizmet beklerler. Bunun aksi durumda memnun kalmayacakları için o hizmetin görüldüğü yere gitmekten vazgeçerler. Her sektörün iyi ve kötü yanları vardır ama bazı hizmet sektöründe faaliyet gösteren yerlerin daha dikkatli olması gerekmektedir.

Hizmetlerin En Kötü Yapıldığı Sektörler

Sağlık Merkezleri, hamam ve sauna benzeri yerler, adı üzerinde sağlık ve kişisel temizlik bakımı hizmeti sunan sektör olup, sağlığın temel şartı olarak temiz ve hijyenik bir ortamda faaliyet göstermelidir. Ancak, artan şikayetler şunu göstermektedir ki bu alanlarda faaliyet gösteren firmalar temizlik ve hijyen şartlarına uymamakta ve hizmet kalitesini düşürmektedir. İnsanlar pis ortamları asla tercih etmezler. Bu da maddi kayıplara sebebiyet verir.

Bazı Otel ve Pansiyonlar

Turizm cenneti olan ülkemizde, özellikle yaz aylarında turizm patlaması yaşanmakta ve ülkedeki yerli ve yabancı turist sayısı hızla artmaktadır. Bu da hotel, motel, otel ve pansiyonlarda neredeyse % 100 oranında doluluk sağlamaktadır. Yeterli personeli olmayan bu yerlerde hizmet kalitesi de düşük olmaktadır. Yemekler sağlıksız ortamlarda saklanabilmekte, pişirilmekte, mutfak hijyen açısından kötü durumlarda olabilmekte, kat görevlilerinin işlerini düzgün yapmamaları yüzünden temiz odalarda kalabilmek imkanı bulunamamaktadır. Bunun için tam eğitimli personeller alınmalı ve sürekli gerekli kontroller yaptırılmalıdır. Özen gösterilmeyen, kötü yönetilen her işletme müşteri ve maddi kayıp anlamındadır.

Temizlik Sektöründe Kötü Verilen Hizmet

Çalışma ve ev yaşantısı yoğun ve kalabalık olan kişiler, temizlik hizmetlerinden yararlanmak amacıyla evde temizlik işi yapan firmalara müracaat ederek, temizlik ihtiyaçlarını karşılamak isteyebilirler. Bazı firma çalışanlarının evlere gelerek, istenilen temizlik performansını göstermedikleri ve gerekli temizlik hizmetini vermedikleri bilinmektedir. Bu iş ve zaman kaybına yol açmakta ve müşteri o firmayla iş yapmayı bırakmaktadır.

Turizm- Konaklama Sektöründeki Kötü Hizmetler

Türkiye, üç tarafı denizlerle çevrili, doğal güzellikler ile meşhur ülkelerden biridir ve her mevsim yerli ve yabancı turist ziyaretleri yapılmaktadır. Bunların pek çoğunun hizmetini tur şirketleri verir ve gerek yol şartları ve gerekse konaklama için seçilen yerler bakımından bazı firmaların kötü hizmet verdiği bilinir

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

  1. Hizmetlerin En Kötü Yapıldığı Sektörler için yorumda bulun

    Hizmetlerin En Kötü Yapıldığı Sektörler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hizmetlerin En Kötü Yapıldığı Sektörler için ilk yorumu yapabilirsin.